Vali Karadeniz’in Başkanlığında düzenlenen toplantıya, İlçemiz Kaymakamı Mustafa Görmüş, İhsangazi Kaymakamı Ömer Faruk Canpolat, Araç Belediye Başkanı Mustafa Ayanoğlu, İhsangazi Belediye Başkanı Zühtü Danacı ile İl ve İlçe kurum ve daire amirleri ile köy ve mahalle muhtarları katıldı.

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz toplantı açılışında ; “Tüm kamu kuruluşları, kamu görevlileri kendi görev alanlarında, yerel yönetimlerimiz yine aynı şekilde kendi alanlarında belirli hizmetleri vermekteler ve iyi niyetle de bir şeyleri yapmaya çalışıyorlar. Ancak bu yaptığımız hizmetin sonuca ne kadar etkili ve karşımızdaki insanların problemlerine ne kadar çare olacak şekilde yapılıp yapılmadığını anlamak, o hizmetlerden faydalanan kişileri dinlemekle mümkün olacaktır.

İçişleri Bakanlığının genelgesi gereğince yapılan muhtar toplantıları, vatandaş toplantıları, ekonomi toplantıları, güvenlik toplantılarında hedeflenen, vatandaşın Valimize, Belediye Başkanımıza, İl Müdürlerimize, Kaymakamımıza ulaşamıyoruz seslenişlerine çare olmaktır. Bu genelgede vatandaşın doğrudan dertlerini anlatabileceği bir platform oluşsun istenildi. Tüm bu amaçlar hedefler için bugün buradayız sizlerleyiz, sizleri dinleyeceğiz ve sizlerden gelen talepleri alacağız.

Bugün burada hazır bulunan İl Müdürlerimiz, köyünüzle, mahallenizle, okulunuzla ilgili toplumu ilgilendiren taleplerinize katkı sunacak çözümler üretilebileceklerdir diye düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Toplantıda, kanalizasyon ve yol yapımı, bozulan köy yollarının yapılması, ilçe makine parklarının geliştirilmesi-yenilenmesi, su sorunun giderilmesi, orman emvali taşıyan kamyonların denetimi, şebeke suyu taşıyan boruların değiştirilmesi, bozulan asfalt yolların yapılması, doktor talebi, şebeke suyunun iyileştirilmesi, olası bir yangın için su deposu yapılması, kapalı spor salonu ve stadyum yapılması konularındaki talepler ilgili İl Müdürleri tarafından cevaplandırıldı.

Söz konusu talepler hakkında bilgi alışverişi ve çeşitli istişarelerde bulunulan toplantıda Vali Karadeniz tarafından belirtilen bazı konuların yerinde incelenmesi ve gereğinin yapılması hususunda yetkililere talimat verildi.

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz değerlendirme konuşmasında ise; “Sizlere teşekkür ediyorum sorunlara ne kadar ilgi gösterdiğinizi gördük. Bizlerde konuların takipçisi olacağız. Bugünkü toplantının hayırlarından birisi orman envalinin nakliyesiyle ilgili şikayetlerin giderilmesi konusunda belki bir ilk adımı oluşturacaktır.

Ben eminim bundan sonraki toplantımızda bu sorunların bir çoğu çözülmüş olarak burada karşınızda olacağız.

Okullarla ilgili problemler büyük ölçüde çözülmüş olacak. İnşallah okulların diğer alanları ile ilgili spor salonu, çok amaçlı salon gibi öğrencileri sportif ve sosyal faaliyetlere yönlendirecek diğer projelere inşallah sıra gelmiş olacak. Önümüzdeki yılda yapılması gerekenlerle ilgili sizler hem Araç ilçesi olarak, hem İhsangazi ilçesi olarak kendi önceliklerinizi belirleyin ve bu öncelikleri doğru bir şekilde bize iletirseniz, 2018 yatırım programını sizlerin talepleri belirleyecektir” ifadelerini kullandı.