Cumhuriyet Bayramı İlçemizde Törenlerle Kutlandı
 
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Etkinlik ve törenleri 29 Ekim 2017 Pazar günü Sabah saat:09.30 da Kaymakamımız Sayın Mustafa GÖRMÜŞ’ün makamında tebrikleri kabulünün ardından Vali Enis YETER Stadındaki kutlama programına geçildi.
Törene Kaymakamımız Mustafa GÖRMÜŞ, Belediye Başkan V.Süleyman YAZKAN, Garnizon Komutanı Üsteğmen Ahmet ÇAKMAK, Cumhuriyet Savcıları, Kamu Kurum Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları ve Vatandaşlarımız katıldı.
Kaymakam, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkan Vekili tarafından halkın ve törene katılanların bayramının kutlanmasının ardından saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile devam eden programda, Kaymakam Mustafa GÖRMÜŞ tarafından günün anlam ve önemine belirten bir konuşma yapıldı.İlçemiz öğrencileri tarafından okunan şiirler ve gösteriler sonrasında çeşitli branşlarda düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere İlçe Kaymakamımız Sayın Mustafa GÖRMÜŞ, Belediye Başkan Vekili Sayın Süleyman YAZKAN ve İlçe Garnizon komutanı Sayın Ahmet ÇAKMAK tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi. Cumhuriyet bayramı kutlamaları tören geçişi ile sona erdi.
Vali Enes YETER Stadındaki Kutlama programından sonra Kaymakamımız Sayın Mustafa GÖRMÜŞ, Kaymakamlık Toplantı Salonunda Şehit yakınları ve Gazilerimizle bir araya geldi. Oldukça samimi ortamda geçen buluşma şehit yakınları ve gazilerle yapılan sohbet ile son buldu.