Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 79.yılında Saygı,Sevgi ve Özlemle andık.
Tüm yurtta olduğu gibi İlçemiz Araç'tada Anma etkinlikleri Sabah saat:09.05'te Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtına Kaymakamımız Sayın Mustafa GÖRMÜŞ ve Belediye Başkan yardımcısı Sayın D.Mehmet BEZİRGANOĞLU tarafından Çelenklerin sunulması Saygı duruşu ve İstiklal marşımızın okunması ile başladı.
Ardından İlçemiz Kültür Merkezi toplantı salonunda devam eden anma etkinliklerinde saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın sonrasında İlçemiz okullarından öğrenciler tarafından şiirler okundu, Atatürk'ün son günleri isimli sinevizyon gösterisi gerçekleştirildi. Araç Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri tarafından 10 Kasım konulu oratoryo gösterisinin sunulmasının ardından İlçemiz okulları arasında düzenlenen resim,şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Kaymakamımız Sayın Mustafa GÖRMÜŞ, Belediye Başkan yardımcısı Sayın D.Mehmet BEZİRGANOĞLU ve Garnizon komutanı Sayın Ahmet ÇAKMAK tarafından ödülleri verildi.