İlçemiz Kaymakamı Sayın Mustafa GÖRMÜŞ’ün
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı
 
Bilindiği üzere, 1977 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda alınan bir kararla 8 Mart gününün "Dünya Kadınlar Günü" olarak kutlanması kararlaştırılmıştır. Bu kararla, kadınların erkeklerle eşit haklara sahip olma mücadelesinin başlangıcı sayılan 08 Mart günü tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kadınlar için bir bilinçlenme ve dayanışma günü olarak kutlanmaktadır.
Millet ve Devlet yapımızın odağında yer alan tüm zor şartlarda fedakârlıklarını esirgemeyen kadınlarımızın hayatın her alanında çalışmalarıyla elde ettiği başarılar her geçen gün artmaktadır.
Kadınların, toplumsal, ekonomik, siyasal konumlarını geliştirmek, ayrımcılığı ve ön yargıları yok etmek üzere kamu kurum ve kuruluşlarından yerel yönetimlere, sivil toplum kuruluşlarından medyaya kadar toplumun tüm kesimlerinin mücadelenin ön saflarında aktif olarak yer alması gerekmektedir.
Ülkemizde kadınlarımızın çeşitli olumsuzluklarla baş başa kalması bizleri derinden üzmekte olup ilçemizde bu tür olumsuzlukların yaşanmaması için elimizden gelen gayreti gösterdiğimizi özellikle belirtmek isterim.
Bu anlamlı gün vesileyle; tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor. Sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum."