KAYMAKAMIMIZ MUSTAFA GÖRMÜŞ’ÜN İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA MESAJI
Geleceğimizin mimarları değerli öğretmenler, yarınlarımız olan sevgili öğrenciler, saygıdeğer veliler;
Deprem Yönetmeliği kapsamında okul binalarında yapılan deprem testi sonucunda, depreme dayanıklı raporunun olumsuz olmasından dolayı, Araç İlçemizde bulunan 6 okul için temmuz ayında gelen emir yazı ile yıkım kararı alındı. Bu Olağanüstü durum sonucu eğitim ve öğretimde aks
aklığa sebebiyet vermemek için insanüstü gayretle yapılan yoğun çalışmalar neticesinde,  eksiklikler imkânlar ölçüsünde çözülmüş 2017-2018 Eğitim ve Öğretim dönemine başlanılmıştır.
Değerli velilerimiz, eğitim ve öğretimin vazgeçilmez unsurlarından biride sizlersiniz. Çocuklarınızla her konuda yakından ilgileniniz. İyi bir eğitim ve öğretim için okul idarecilerimizle sürekli iletişim ve işbirliği içinde bulunarak sağlıklı bir iletişim kurmanız evlatlarınızın başarısını arttıracaktır.
Sevgili öğrencilerimiz, hepimizin bütün gayesi ve gayreti, sizlerin en iyi şekilde yetişmeniz ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkaran birer fert olabilmenizdir. Okuyan, araştıran, sorgulayan, bilimsel gelişmeleri takip eden çağın teknolojik gelişmelerinden yararlanan başka bir deyişle çağın öncüleri olan bir nesil olarak yetişmeniz, geleceğimizin güvencesi, yararlı birer fert olarak toplumdaki yerinizi almanızdır. Bu konuda sizlere çok güveniyor ve çok seviyoruz. Vatanını, bayrağını, tarihini seven birer insan olarak yetişmeniz en büyük amacımızdır.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş bulunan, fedakârca görevini ifa ederken şehitlik makamıyla şereflenen, gazilik unvanıyla onurlanan eğitim camiamızın aziz neferlerini saygı ve şükranla yâd ediyorum. Eğitim öğretim hizmetlerini yürüten bütün personelimize ve sevgili öğrencilerimize başarılarla dolu bir yıl dilerken İlköğretim Haftasını kutluyor, sevgilerimi sunuyorum.