KAYMAKAMIMIZ SAYIN MUSTAFA GÖRMÜŞ’ÜN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
Kıymetli öğretmenlerimizin, geçmişte olduğu gibi günümüzde de geleceğimizin mimarları olmaya devam edeceklerine olan inancımla; Anadolu’muzun her köşesinde, şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış topraklarımızda ki bu aydınlık yüzlerin çoğalması temennisiyle, gerek Araç’da gerekse yurdumuzun her köşesinde görevlerini özveriyle yerine getiren öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü”nü kutluyor, şükranlarımı sunuyorum. 
“Cumhuriyet, fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli, yüksek seciyeli muhafızlar ister. ‘Öğretmenler, yeni nesil sizlerin eseri olacaktır’ diyerek öğretmenlere verdiği değeri ifade eden Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Başöğretmenlik unvanını kabul ettiği günün öğretmenlerimize ithaf edilmesi, öğretmenlerimize verdiğimiz büyük önemin göstergesidir. Hz. Ali efendimizin, ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ sözü öğretmenlik mesleğinin kutsallığının ortaya konulması açısından önem arz etmektedir. Ülkemizin gelişmesi, çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkması, gelecek nesillerin laik ve donanımlı bir şekilde yetişmesine bağlıdır. Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmenin gayreti içinde görev yapan öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek az kalır.”
Saygıdeğer öğretmenlerimizin bu onur gününü kutlarken; Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, eğitim şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, kutsal mesleğin onurlu temsilcileri olan öğretmenlerimizi sağlık, mutluluk ve başarı dilekleriyle sevgi ve saygıyla selamlıyorum.”