Sayfayı Beğendin · 11 saat 
 
 
Kaymakamımız Sayın Mustafa GÖRMÜŞ’ün 30 Ağustos Zafer Bayram’ı Mesajı
İlçe Kaymakamımız Sayın Mustafa GÖRMÜŞ, 30 Ağustos Zafer Bayram’ı dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında;

Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde kazanılan ve şanlı tarihimizin altın sayfalarından biri olan Büyük Taarruz Başkomutanlık Meydan Muharebesinin kazanıldığı tarihi zafer gününün 95. yıl dönümünü, milletçe idrak etmenin mutluluk ve gururunu yaşıyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramının temsil ettiği bu mücadele, ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyenlere karşı, tüm imkânsızlıklara rağmen, yüce Türk Milletinin sarsılmaz azmi, güçlü iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmıştır. 95 yıl önce kazanılan bu savaş, Türkiye Cumhuriyetinin sağlam temeller üzerine kurulmasını sağlamış, tarihi sayısız başarılarla dolu olan aziz ve fedakâr milletimiz ve kahraman ordumuzun gücünü, tüm dünyaya göstermiştir.

Tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olan bu büyük zafer, milletine inanan ve güvenen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır. Bu satıh, bütün vatandır. Vatanın her karış toprağı vatandaşın kanıyla ıslanmadıkça terk olunamaz!" emrini büyük bir azim, kararlılık ve fedakârlıkla yerine getiren Türk askerleri ve o askerleri yetiştiren ana babaların topyekûn verdiği bir mücadelenin sonucunda yazılmış şanlı bir kurtuluş destanıdır.
Bu kutlu zafer, milletimizin vatanı başta olmak üzere kutsal saydığı değerlere zarar vererek istila etmek isteyen düşmana karşı, mücadeleden yılmadığının, bağımsızlığı, birlik ve bütünlüğü, bekası söz konusu olduğunda millet olarak tek ses ve tek yürek olduğunun göstergesidir.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi milletimize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, Aziz Şehitlerimizi, Gazilerimizi, minnet, şükran ve rahmetle anıyorum..