Mardin İli Midyat İlçesinde 8 Haziran 2016 tarihinde hain ve kalleş bir terör saldırısında 6 aylık doğmamış bebeği ile birlikte şehit düşen İlçemizin evladı Şehit polis memuru Şerife Özden KALMIŞ şahadet yıl dönümünde kabri başında anıldı.
Ak Parti Mardin Milletvekili Sayın Orhan MİROĞLU Şehidimizi ziyaret etmek üzere ilçemize geldi. Ak parti Mardin Milletvekili Sayın Orhan MİROĞLU kızı ve Ak parti Midyat ilçe Başkanı ile birlikte Şehit Şerife Özden KALMIŞ'ın mezarını ziyarette bulundu. .Ziyarete İlçe Kaymakamımız Sayın Mustafa GÖRMÜŞ, Belediye Başkanımız Sayın Mustafa AYANOĞLU, İlçemiz Daire Amirleri, Ak parti İlçe Başkanı Sayın Yüksel ÖZDEMİR ve İlçe yönetim kurulu üyeleri, İl Genel meclis üyeleri Sayın Süleyman BAYIN ve Sayın Hamdi BOZ, Şehidimizin yakınları ve vatandaşlarımız katılım gösterdiler. Şehidimiz Kuran'ı Kerim tilaveti, dualar ve gözyaşları ile anıldı.
Ay yıldızlı Al bayrağımızın altında yatan yiğit Şerife bacımızın acısını ve gururunu yüreğimizde taşıyarak Şehidimize bir kez daha Yüce Allah tan rahmet diliyor, Şehit şerife bacımızı ve tüm aziz şehitlerimizi Şükran ve minnetle anıyoruz. Ruhun
uz şad olsun.