Kastamonu Valisi Sayın Yaşar KARADENİZ 05.07.2017 tarihinde İlçemizi ziyaret etti.
Vali Sayın Yaşar KARADENİZ'i
Kaymakamlık önünde İlçe Kaymakamımız Sayın Mustafa GÖRMÜŞ, Belediye Başkanı Sayın Mustafa AYANOĞLU, Garnizon Komutanı Sayın Ahmet ÇAKMAK, İlçe Jandarma Komutanı Sayın Halis EVİRGEN, İlçe Emniyet Amiri Sayın Efe Can DEMİRCİ ve ilçemiz Yazı İşleri Müdürü İzzet DİMİCİ, Daire Amirleri, AK Parti İlçe Başkanı Sayın Yüksel ÖZDEMİR, Belediye Meclis Üyesi ve İl Genel Meclis Üyesi karşıladılar.
Valimiz Sayın Yaşar KARADENİZ’e İlçe Hükümet Konağı önünde çocuklar tarafından çiçek takdim edildi. Vali KARADENİZ bir süre çocuklarla sohbet etti, fotoğraf çektirdi ve çocuklara hediyeler takdim etti.

Kaymakamımız Sayın Mustafa GÖRMÜŞ tarafından İlçenin ekonomik, sosyal ve tarihi yapısı, eğitim, sağlık, tarım alanları ve Kurumlarımız hakkında brifing verildi.
Vali KARADENİZ daha sonra Araç Belediye Başkanlığını ziyaret etti. 

 
İlçemiz turizmi açısından önem arz eden yaylalarımızdan  Fındıklı, Muamlar, Munay ve Kirazlı Yaylalarına ziyarette bulunan Vali KARADENİZ, yaylaları turizme kazandırma anlamında projelerin hazırlanması gerektiğini ifade etti. Valimiz son olarak  Şehitler ve Gaziler Derneğini de ziyaret etti. Burada harp müzesini gezen Sayın Valimiz Harp Müzesi anı defterine duygu ve düşüncelerini yazmasının ardından ilçemizden ayrıldı.