DUYURU...
İçişleri Bakanlığının 2010 yılında başlattığı ''Sivil Toplum Kuruluşları için Proje Yardımları'' Programı kapsamında STK'ların kapasitelerinin geliştirilmesi, kamu ile olan ilişkilerinin artırılması ve karar alma mekanizmalarına aktif katılım sağlanması gibi amaçlar ile projeleri desteklemektedir. Bu kapsamda İçişleri Bakanı Sayın Süleyman SOYLU'nun Sayın Valimiz Yaşar KARADENİZ ile yaptığı telekonferansta 2018 yılı için uyuşturucu ile mücadele konusundaki projelere öncelik verileceğini açıklamıştır.
2018 yılında proje yapmak isteyen başta dernekler olmak üzere sivil toplum kuruluşlarımızın uyuşturucu ile mücadele konusundaki projeleri https://sso.dernekler.gov.tr adresinde yer alan Proje Destek Sistemi (PRODES) üzerinden ve başvuru rehberindeki esaslara uyularak elektronik olarak yapılacaktır.
 
 Proje başvurularının 25 Eylül- 13 Ekim 2017 (Saat:17.00) tarihleri  arasında  https://sso.dernekler.gov.tr/ Proje Destek Sistemi (PRODES) üzerinden elektronik olarak yapılacağı, Başvuru Rehberinde açıklanmıştır.
 Program kapsamında desteklenecek proje konuları, desteğin miktarı ve kapsamı, kimlerin başvurabileceği, başvurunun nasıl ve nereye yapılacağı konuları ile ilgili detaylarwww.dernekler.gov.tr adresinde yer almaktadır.

 
Başvuru Rehberi
 
ARAÇ KAYMAKAMLIĞI
Yazı İşleri Müdürlüğü
Dernekler Büro Şefliği